Lista konferencji  
 
Opcje sponsoringu  
 
 
         
         
   

 

 

SPOTKANIE POLSKI Z WIELKĄ BRYTANIĄ
- PERSPEKTYWY ROZWOJU BIZNESU

Z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa na kolejną konferencję z cyklu Roadshow. Byliśmy już w Belgii, Niemczech, Portugalii, a teraz czas na Wielką Brytanię.

Ze względu na swój potencjał, dla brytyjskich inwestorów Polska jest najważniejszym rynkiem wśród krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Rok po przystąpieniu do Unii Europejskiej, Polska jest postrzegana jako kraj bardzo atrakcyjny, bezpieczny i stabilny dla inwestorów.

Polska posiada jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek: w zeszłym roku wzrost PKB wyniósł 5,4 % i był trzykrotnie wyższy niż w europejskim obszarze (Euro obszarze). Kluczem do utrzymania wysokiego wzrostu gospodarczego będzie możliwość wchłonięcia funduszy unijnych (około 80 billionów EUR w latach 2007-2013) i wykorzystania ich do stworzenia infrastruktury odpowiadającej jakości krajów Europy Zachodniej.

Firmy zagraniczne zachęcane przez rząd i organizacje branżowe widzą coraz większe szanse na inwestycje na rynku polskim w wielu dziedzinach działalności. Ze względu na panującą biurokrację Polska nie jest być może najłatwiejszym miejscem do inwestowania. Porzeba wielkiej determinacji do przełamywania biurokratycznych trudności, jakkolwiek nagroda może być większa niż można się tego spodziewać.

Możliwości istnieją w wielu sektorach: finansowym, prawniczym, deweloperskim, ochrony środowiska, obrotu nieruchomościami, w doradztwie, branży budowlanej, energetycznej, spożywczej i detalicznej. Doświadczenie Brytyjczyków w wielu dziedzinach jest mile widziane, w szczególności w efektywnym wykorzystaniu funduszy unijnych przez Polskę.

Dzięki korzyściom płynącym z członkostwa Polski w Unii Europejskiej w ciągu kilku następnych lat przewidywane jest utrzymanie wzrostu wskaźników gospodarczych na poziomie o wiele wyższym niż te obserwowane w krajach Europy Zachodniej.

Wielka Brytania zajmuje piąte miejsce na liście inwestorów zagranicznych w Polsce. Liczba ta mówi sama za siebie. Jesteśmy przekonani, iż istnieje ogromny potencjał dla kolejnych inwestycji, dlatego też zdecydowaliśmy się na zorganizowanie kolejnej konferencji z cyklu "Roadshow" w Wielkiej Brytanii, która odbędzie się 31 marca 2006 roku w Londynie.

Celem cyklu konferencji "Roadshow" jest wypromowanie Polski w krajach Unii Europejskiej, zainteresowanie inwestorów zagranicznych i stworzenie platformy dla kontaktów gospodarczych i biznesowych między Polską a Europą.

Uczestnikami konferencji będzie kadra kierownicza zarówno wielkich korporacji jak i małych i średnich przedsiębiorstw - planująca prowadzenie działalności w rozszerzonym rynku Unii Europejskiej oraz przedstawiciele instytucji finansowych i rządowych. Międzynarodowi mówcy i moderatorzy stworzą unikalną atmosferę multi-narodową w forum, które ma za zadanie promować Polskę oraz wspomóc rozwój biznesu na atrakcyjnym rynku nowego członka UE.

 
 
 
 
 
 
   
ORGANIZATOR:
 
 
 
 
 
PARTNER:
 
 
 
PATRON HONOROWY: