Lista konferencji  
 
Opcje sponsoringu  
 
 
         
         
   
   


Flextronics wejdzie do Łódzkiej SSE
27.02.2008

Flextronics Logistics Poland otrzymała zezwolenie na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (ŁSSE). Firma zainwestuje ponad 18 mln złotych i stworzy co najmniej 250 nowych miejsc pracy.

Flextronics Logistics będzie świadczyć DELL-owi zaawansowane usługi logistyczne: sprowadzać dla koncernu części, przeglądać je i dostarczać do fabryki - poinformował Marek Cieślak, prezes ŁSSE. Firma zajmie się ponadto serwisowaniem maszyn biurowych i komputerów, obsługą rachunkowości oraz kontrolą ksiąg, badaniami i analizami technicznymi, a także prowadzeniem centrów telefonicznych.

Inwestycja zostanie zlokalizowana na terenie samej Łodzi i ruszy już wkrótce, dzięki temu, że firma skorzysta z działki, na której niedawno wybudowano halę. To druga filia przedsiębiorstwa w Polsce. Kooperant DELL-a ma już zakłady produkcji elektroniki i budowy mechaniki w Tczewie, gdzie zatrudnionych jest obecnie 3 tys. osób.

Amerykańska Spółka Flextronics Logistics Poland Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej grupy kapitałowej Flextronics, którą stanowią przede wszystkim firmy funkcjonujące w sektorze zaawansowanych technologii. Specjalizuje się m.in. w szeroko pojętych usługach produkcyjnych w branży elektronicznej. Zajmuje się dostarczaniem podzespołów do producentów finalnych produktów elektronicznych.

Flextronics Logistics to piąta w tym roku firma w ŁSSE. W marcu Strefa ma wydać następne dwa zezwolenia. (ŁSSE/PB).