Lista konferencji  
 
Opcje sponsoringu  
 
 
         
         
   
   


Nowi inwestorzy w Krakowie i Legnicy
21.02.2008

Kraków szykuje się na przyjęcie nowych inwestorów - będą to m.in. Nidec, Zasław Zakład Przyczep i Naczep, Foodcare i Woodward. W tyle nie pozostaje też Legnica - obecnie toczą się rozmowy o projektach wartych ponad 1,1 mld zł.

We wtorek rząd podjął decyzję o poszerzeniu Krakowskiej i Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE). Wraz z powiększeniem ich obszarów do Stref napłyną nowe inwestycje.

W Krakowie zamierza inwestować japońska firma Nidec, producent m.in. napędów do szyberdachów i siedzeń samochodowych. Stawka jest niebagatelna: gra idzie o 500 miejsc pracy i 56 mln zł nakładów. Zakład ma powstać w Niepołomicach. Do wejścia do krakowskiej SSE (zwanej też Krakowskim Parkiem Technologicznym) przygotowują się również Foodcare, firma z branży spożywczej, Woodward Governor Polska z branży elektroniki przemysłowej, a także Hannecart Polska, wytwarzający powłoki gumowe oraz Zasław Zakład Przyczep i Naczep.

Z kolei w Legnicy na wydanie zezwoleń czekają NG2 i TBMECA. NG2 to firma obuwnicza, działająca już w Polkowicach, która zamierza zainwestować w Polsce jeszcze 30 mln zł, tworząc tym samym 150 miejsc pracy. Podobnie TBMECA (produkująca komponenty do samochodów) - która zatrudnia już ponad 100 osób na terenie legnickiej SSE i chce zwiększyć zatrudnienie, inwestując dodatkowe 40 mln zł. W fazie negocjacji znajdują się również projekty z Hiszpanii i Niemiec, pochodzące m.in. z branży motoryzacyjnej i spożywczej.

Źródło: PB