Lista konferencji  
 
Opcje sponsoringu  
 
 
         
         
   
   


MTU Aero Engines otwiera nowy oddział w Polsce
21.02.2008

Wiosną bieżącego roku firma MTU Aero Engines, producent zespołów napędowych, rozpoczyna budowę polskiego oddziału w Rzeszowie. Produkcja ma ruszyć już w 2009 roku.

Filia MTU Aero Engines powstanie na siedmiohektarowym terenie w obrębie Aviation Valley, czyli polskiej Doliny Lotniczej. Do zadań spółki-córki należeć będą m.in. projektowanie i produkcja łopatek kierowniczych oraz łopatek wirujących do turbin niskiego ciśnienia, ich montaż, a także naprawa części.

- Zdecydowaliśmy się zlokalizować nasz nowy oddział w Rzeszowie, gdyż rejon ten ma do zaoferowania dobrze rozwiniętą bazę przemysłową w postaci znajdujących się tam przedsiębiorstw przemysłu lotniczego oraz duże zaplecze dobrze wykwalifikowanych fachowców - wyjaśnia Richard Maier, kierownik projektu w MTU Aero Engines Polska. - Cały proces, od projektowania, poprzez produkcję i na naprawie skończywszy, będzie odbywał się w jednym miejscu - dodaje Maier.

Na początek w polskim oddziale zatrudnionych będzie około 100 pracowników, a do roku 2012 liczba ta ma wzrosnąć do 400 osób. W ciągu najbliższych trzech lat MTU zamierza zainwestować ok. 70 mln euro na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Firma MTU Aero Engines, zatrudniająca 7100 pracowników, to niemiecki producent zespołów napędowych. W roku 2006 jej obrót wyniósł 2,4 mld euro. W skali światowej jest ona największym niezależnym producentem w zakresie konserwacji zespołów napędowych przeznaczonych dla lotnictwa cywilnego.

Źródło: MTU Polska