Lista konferencji  
 
Opcje sponsoringu  
 
 
         
         
   
   


Powstaje nowa fabryka P&G w Aleksandrowie Łódzkim
19.02.2008

Budowa fabryki kosmetyków marki Olay - najnowszej polskiej inwestycji firmy P&G - rozpoczęła się oficjalnie w czwartek, 14 lutego w Aleksandrowie Łódzkim. Wartość przedsięwzięcia to 50 milionów USD. Pracę znajdzie tu 300 osób, w tym specjaliści z zakresu chemii, biotechnologii, czy mechatroniki.

Aleksandrowska inwestycja to największa fabryka kosmetyków do pielęgnacji skóry P&G w Europie.
Symbolicznego wbicia łopaty dokonali m.in. Alex Blanco - Wiceprezydent ds. Globalnej Produkcji i Dystrybucji Środków do Pielęgnacji Urody oraz Robert L. Robinson - Dyrektor ds. Globalnej Produkcji i Dystrybucji Śródków do Pielęgnacji Skóry.
- To nasz trzeci projekt w Polsce po fabryce pieluszek Pampers w Warszawie oraz fabryce ostrzy i maszynek do golenia Gillette w Łodzi - mówił Alex Blanco - Wybraliśmy Aleksandrów Łódzki ze względu na jego centralne położenie, a także szeroki dostęp do wykwalifikowanych kadr. Bardzo istotna przy podjęciu decyzji była dla nas oferta władz Aleksandrowa oraz przedstawicieli Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - dodał Blanco.Wizualizacja przyszłego zakładu P&G w Aleksandrowie Łódzkim

Nowoczesne technologie, nowe etaty, nowe perspektywy
Wartość inwestycji w Aleksandrowie Łódzkim wynosi 50 milionów USD.
- Powierzchnia zabudowań fabryki kosmetyków przewidywana jest na 15.000 m2 a całość zagospodarowanego przez inwestora terenu ma wynosić około 80.000m2. To powierzchnia 13 boisk piłkarskich - stwierdziła Katarzyna Wojciechowska, dyrektor nowo powstającej fabryki kosmetyków Olay.
Kosmetyki produkowane w Aleksandrowie Łódzkim trafią na rynki Europy Zachodniej i Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki. Z linii produkcyjnych, przystosowanych do wytwarzania ponad 100 rodzajów kremów do twarzy, balsamów do ciała, żeli i toników pielęgnacyjnych, dziennie zjeżdżać będzie kilkadziesiąt ton kosmetyków.
- Inwestycja w Aleksandrowie Łódzkim ma ogromne znaczenie dla rozwoju regionu. Fabryka Olay będzie miejscem pracy dla 300 osób, zarówno z wyższym, jak i średnim wykształceniem. 210 spośród nich zostanie zatrudnionych bezpośrednio przez P&G, 90 natomiast przez wybranych kontraktorów - powiedziała Katarzyna Wojciechowska. Proces rekrutacji i szkolenia pracowników rozpoczął się w listopadzie 2007 roku i cały czas jest kontynuowany. Obecnie firma poszukuje przede wszystkim inżynierów i techników produkcji.

Inwestycja krok po kroku
Ziemia pod fabrykę w Aleksandrowie Łódzkim została zakupiona we wrześniu ubiegłego roku. Projekt zakładu stworzono w październiku, w grudniu inwestor uzyskał pozwolenie na budowę. Prace związane z dostosowaniem terenu rozpoczęły się w styczniu. Zakończenie pierwszego etapu budowy planowane jest na sierpień br. Zgodnie z planem prac, rozruch pierwszego systemu wytwarzania kremów nastąpi w grudniu, a uruchomienie pierwszej linii pakującej przewidziane jest na styczeń 2009. Prognozy przewidują, że pierwszy kosmetyk wyprodukowany w nowym zakładzie pojawi się na rynku w pierwszej połowie przyszłego roku.

Źródło: P&G