Lista konferencji  
 
Opcje sponsoringu  
 
 
         
         
   
   


Palety z Lubaczowa
07.02.2008

Firma Dam-Rob SA otworzy fabrykę w podstrefie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec w Lubaczowie na Podkarpaciu. W nowej fabryce pracę znajdzie ok. 100 osób.

- Spółka zamierza ruszyć z produkcją na jesieni, początkowo pracę w zakładzie znajdzie około 100 osób. Poszukiwane będą zawody związane z obróbką metalu. Zakład początkowo współpracowałby z innymi firmami z Lubaczowa, m.in. z Fabryką Maszyn – powiedział w środę Krzysztof Szpyt, wicestarosta powiatu lubaczowskiego.

Dam-Rob jest producentem różnorodnych specjalistycznych pojemników i palet metalowych do transportu oraz magazynowania części samochodowych, m.in. elementów karoserii, drzwi i reflektorów.

- Podpisaliśmy umowę na dzierżawę hal na 6 lat z możliwością przedłużenia na kolejnych 10. na razie firma stara się uzyskać pozwolenie na ich modernizację. Powinna je dostać za ok. miesiąc – dodał Szpyt.

Nowy inwestor kooperuje z firmą Conteyor, która od ubiegłego roku działa w Lubaczowie. Lubaczowska podstrefa jest częścią Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec, która powstała jako pierwsza SSE w Polsce w 1995 r.

Źródło: PAIiIZ