Lista konferencji  
 
Opcje sponsoringu  
 
 
         
         
   
   


Centrum Mobilnych Technologii w Warszawie
30.08.2007

Samsung otworzy jesienią pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej Centrum Mobilnych Technologii (CMT). W pierwszej fazie inwestycji - do końca 2008 roku - warszawskie Centrum zatrudni ponad stu specjalistów.

Będzie to szóste centrum badawczo-rozwojowe Samsunga na świecie. Nowe centrum w Warszawie oraz pozostałe centra koncernu w Indiach i Chinach, poszerzone o nowych specjalistów, zajmą się głównie rozwojem oprogramowania dla telefonów komórkowych i dostosowywaniu go do potrzeb konkretnych rynków.

- Samsung przykłada dużą wagę do długofalowego rozwoju na rynkach rozwijających się, takich jak Środkowa Europa, Indie i Chiny. Dzięki silnym centrom badań, przewiduję dalsze wzmacnianie naszej pozycji w tych regionach - powiedział Geesung Choi, prezydent Samsung Telecommunication Network Business.

Do decyzji o utworzeniu Centrum w Polsce przekonały koncern głównie wysokie kwalifikacje polskich informatyków. Specjaliści będą odpowiedzialni za testowanie i rozwój oprogramowania. Jak informuje koncern - proces rekrutacji już się rozpoczął. Do końca 2007 roku Centrum skoncentruje się na rozbudowie części testowej, obejmującej testy oprogramowania oraz UI (Interfejsu Użytkownika).

Od siedmiu lat działa w Warszawie centrum badawczo-rozwojowe Samsunga, które zajmuje się oprogramowaniem dla cyfrowej telewizji satelitarnej. Pozostałe CMT koncernu mieszczą się w Indiach, USA, Wielkiej Brytanii, Rosji i Chinach.

Źródło: PAIiIZ