Lista konferencji  
 
Opcje sponsoringu  
 
 
         
         
   
   


Wepa Professional uruchomiła fabrykę papieru
27.08.2007

W Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości (KSSEMP) został uruchomiony kolejny zakład - Wepa Professional, spółka z polsko-niemieckim kapitałem, uruchomiła w Piechowicach fabrykę papieru. Firma zatrudnia obecnie 280 osób, a do końca listopada 2010 roku zainwestuje 27 mln zł.

Poniesione nakłady już przekroczyły 22,5 mln, to więcej niż ustalenia przewidziane przez umowę na koniec listopada tego roku. Wepa Profesional produkuje w Piechowicach papier toaletowy i ręczniki higieniczne. Jako jedyna w kraju wytwarza jednowarstwowy papier z odbarwianej masy makulaturowej.  Fabrykę Papieru Piechowice S.A. rozbudowano o nową halę przetwórstwa, której projekt w grudniu 2006 roku objęty został statusem specjalnej strefy ekonomicznej. Niemiecki inwestor zobowiązał się do stworzenia dodatkowych 20 miejsc pracy oraz do łącznej inwestycji w wysokości 27 mln zł do końca listopada 2010 r.


Uroczyste otwarcie nowego zakładu Wepa w Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

W nowym zakładzie wytwarzane będą ręczniki papierowe oraz papier toaletowy. Wepa Professional podkreśla ekologiczny charakter produkcji: jako jedyna firma w kraju wytwarza jednowarstwowy papier z odbarwianej masy makulaturowej. Od 2000 roku posiada też najnowocześniejszą w Polsce biologiczną oczyszczalnie ścieków.

- Warto podkreślić dbałość spółki o środowisko naturalne. Przykładem niech będą inwestycje proekologiczne, które firma poczyniła w ostatnich latach oraz wytwarzanie papieru z masy makulaturowej - mówi prezes kamiennogórskiej strefy Szymon Madera.

Zakład Wepa Professional Piechowice S.A. powstał na bazie dawnej fabryki papierów, którą w 2006 przejęła niemiecka spółka WEPA Papierfabrik Professional GmbH&Co. KG. Na świecie działa sześć papierni WEPA PROFESIONAL: cztery w Niemczech, po jednej w Hiszpanii i w Polsce (Piechowice). Polski zakład produkuje pod tą marką od kwietnia 2007r.

Na terenie Kamiennogórskiej Strefy, do której należą położone w powiecie jeleniogórskim Piechowice, działa obecnie 41 inwestorów. Nakłady inwestycyjne przekroczyły 1 mld 155 mln zł. KSSEMP zostanie wkrótce rozszerzona o 100 ha.

Źródło: PAIiIZ