Lista konferencji  
 
Opcje sponsoringu  
 
 
         
         
   


Nowa gazownia w Rybniku
23.08.2007

Messer Polska, polska spółka z niemieckim kapitałem, kosztem blisko 29 mln euro wybuduje zakład produkcji ciekłych gazów przemysłowych w Rybniku, w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSE). W nowym zakładzie zatrudnienie znajdzie 10 osób.

Pod koniec sierpnia firma uzyskała zgodę na inwestycję w rybnickiej podstrefie KSSE. Na powierzchni 2,5 ha do 2009 roku uruchomiony zostanie zakład wytwarzający tlen azot i argon, pracujący w systemie trójzmianowym, przez całą dobę. Przy wysoko zautomatyzowanej produkcji potrzebne będą jedynie 2 osoby na jednej zmianie.

Messer Group, posiadająca 99,5% udziałów w polskiej spółce, należy do największych dostawców gazów technicznych, gazów specjalnych i urządzeń spawalniczych. Firma jest obecna w Polsce od 1992 roku. Do tej pory utworzyła swoje oddziały w Warszawie, Poznaniu, Środzie Śląskiej, Policach i Kędzierzynie Koźlu, a ich gaz produkowany jest w Chorzowie, Kędzierzynie Koźlu, Policach i Środzie Śląskiej

Messer Polska to kolejny w tym roku nowy inwestor w KSSE. W całym 2007 r. zarząd strefy spodziewa się pozyskania inwestycji o łącznej wartości ok. 1 mld zł i stworzenia dzięki nim ponad 3,1 tys. miejsc pracy. Powołana ponad 10 lat temu KSSE to największa z czternastu polskich stref ekonomicznych.

Źródło: PAIiIZ