Lista konferencji  
 
Opcje sponsoringu  
 
 
         
         
   


Kolejna inwestycja Toyoty w Wałbrzychu
23.08.2007

Toyota Europe Engineering & Maintenance NV/SA zainwestuje w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (WSSE) ponad 2,6 mln euro. W fabryce form do produkcji części samochodowych powstanie 10 miejsc pracy.

Spółka-córka Toyoty uzyskała zezwolenie na zakup działki o powierzchni ponad 1,2 ha w podstrefie w Wałbrzychu. Do końca marca 2010 ma powstać tam zakład produkcyjny, który współpracować będzie ze zlokalizowaną także w WSSE siostrzaną spółką - Toyota Motor Manufacturing Poland, wytwarzającą silniki i skrzynie biegów.

W Wałbrzyskiej SSE inwestują już 4 firmy z Grupy Toyota: trzy z nich w Wałbrzychu i jedna w Jelczu. Zakład Toyota Europe Engineering & Maintenance będzie pierwszą inwestycją tej spółki na polskim rynku.

W chwili obecnej Toyota w Polsce jest reprezentowana przez firmy Toyota Motor Poland - dystrybutora samochodów i części zamiennych, Toyota Motor Manufacturing Poland - producenta manualnych skrzyń biegów i silników benzynowych, Toyota Motor Industries Poland - producenta silników Diesla, Toyota Bank Polska - dostawcę usług finansowych oraz Toyota Leasing Polska - dostawcę usług leasingowych.

WSSE istnieje od 1997 roku. Jej 27 podstref leży na terenie 4 województw - dolnośląskiego, opolskiego, wielkopolskiego oraz lubuskiego.

Źródło: PAIiIZ